Naši štvrtáci sa aj tento šk.rok 2025/26 zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu a v okrese Liptovský Mikuláš získali 1. miesto. Rovnako výborne uspeli aj tretiaci, ktorí obsadili 2. miesto. Obe triedy postúpili do krajského kola.
V krajskom kole sa naši žiaci nestratili – spomedzi 37 kolektívov získali štvrtáci 16. miesto a tretiaci 19. miesto. Súťažili pritom spoločne aj so žiakmi druhého stupňa (od 5. do 9. ročníka).
WocaBee je moderná online aplikácia na učenie slovíčok pod záštitou Ministerstva školstva. Žiaci sa efektívne učia slovnú zásobu, výslovnosť a využívajú aj AI konverzácie. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov – čím viac precvičujú, tým viac bodov získajú.
Naši štvrtáci získali v okresnom kole v priemere 1468 WocaPoints (cca 978 správnych odpovedí). Súťaží sa tímovo, takže sa zlepšujú všetci a aplikácia sa každému žiakovi individuálne prispôsobuje.
S pozdravom,
Oľga Dzúrová
.png)